Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

Komers klasy szóstej

 

O balu uczniów klasy szóstej PSP w Olszance

      10 dzień czerwca był wyjątkowy,  tego dnia bowiem odbył się w naszej szkole w Olszance komers, czyli tak naprawdę pierwszy poważny bal dla uczniów klasy szóstej. Dzień dla niektórych długo wyczekiwany, w którym wyglądało się zupełnie inaczej niż na co dzień. Dziewczęta prześliczne,  w zwiewnych sukienkach, specjalnych na ten dzień fryzurach, chłopcy eleganccy, w garniturach. Tę imprezę uczniowie klasy  szóstej na pewno będę długo wspominać. Tego dnia odświętnie ubrani zebrali się, by uroczystym komersem zakończyć sześcioletnią edukację. Uczniowie barwnie
i wytwornie  przygotowali salę na tę okazję, a do samej imprezy przygotowywali się pod czujnym okiem wychowawcy pani Joanny Sowierszenko już od kilku tygodni.

            Bal, bo ta nazwa chyba najlepiej oddaje całokształt spotkania, rozpoczął się polonezem – pięknym polskim tańcem. Trzeba przyznać, że młodzież prezentowała się znakomicie. Tak też zatańczyła poloneza, czym wzruszyła nie tylko swych rodziców, wychowawcę, ale również dyrekcję i nauczycieli. Trud pana Stanisława Smugorzewskiego – nauczyciela wychowania fizycznego  nie poszedł na marne, tańczący nie pomylili kroków, a poloneza wykonali z prawdziwą gracją. Nie obyło się bez stresu, ale okazał się on zbędny, ponieważ gromkie oklaski świadczyły o tym, że taniec szóstoklasistów przypadł wszystkim do gustu.

             Następnie uczniowie – gospodarze tego dnia  zaprosili wszystkich do obejrzenia części artystycznej. W rolę prowadzących wcieliły się najpierw: Zosia Traka i Sylwia Barwińska,
a następnie pałeczkę prowadzących przejęli: Radosław Pochopień i Michał Rosiński. Szóstoklasiści przygotowali wesoły program, w którym w sposób żartobliwy przedstawiali kolejno wszystkich swoich rówieśników i ich charakterystyczne cechy charakteru i osobowości. Śmiechu było co niemiara.  Wiktoria Machowska zaprosiła wszystkich gości, rodziców, dyrekcję i nauczycieli do obejrzenia swojej prezentacji, której tematem głównym były wspólne wycieczki klasowe
 z przełomu trzech lat. Część artystyczną zakończyła bardzo wzruszająca prezentacja najpiękniejszych wspomnień, której autorka była Zosia Traka.  Po przedstawieniu zaproszeni goście oraz uczniowie wspólnie zasiedli do biesiadowania przy gustownie udekorowanym stole. A stoły uginały się od kolorowych pyszności, rozmaitych ciast i innych słodyczy oraz różnorodnych owoców. Wszyscy byli wdzięczni rodzicom za przygotowanie tych pyszności. Później szóstoklasiści  udali się do części przeznaczonej do tańczenia, wspaniale  się bawili, o czym świadczą  zdjęcia obok. Przez kolejne godziny praktycznie nikt nie schodził z parkietu, tańcząc  w rytm muzyki przygotowanej przez naszego kolegę Piotra Długosza, który zadbał o to, by absolwenci w niezwykłej atmosferze przeżyli ostatnie wspólne chwile. Pomagał mu w tym Kacper Razik. Ten wieczór na pewno na długo pozostanie w pamięci. Było wspaniale! Cała impreza została przygotowana do perfekcji przez  rodziców uczniów klasy szóstej. Tutaj przede wszystkim należy zamieścić słowa uznania i szacunku dla rodziców, którzy poświęcili mnóstwo czasu, wysiłku i troski, aby przygotować tę imprezę i czuwać nad jej przebiegiem. Jesteście cudowni. Była to właściwie ostatnia okazja, kiedy uczniowie klasy szóstej mogli wspólnie spędzić czas w takim gronie. Po komersie zostaną już tylko wspomnienia wspaniałej, wspólnej, radosnej zabawy. Wspomnienia, które powrócą, gdy spojrzymy na zdjęcia… na uśmiechnięte twarze niezwykłej klasy sprzed lat.

                                                   Tekst opracowała Joanna Sowierszenko
                                                 Foto:  Wioletta Perkowska

obejrzyj więcej fotografii

KOMERS

 

Niezapomniany Komers klasy szóstej w PSP w Olszance

16 dzień czerwca był wyjątkowy, tego dnia bowiem odbył się w naszej szkole komers, czyli tak naprawdę pierwszy poważny bal dla uczniów klasy szóstej. Dzień dla niektórych długo wyczekiwany, w którym wyglądało się zupełnie inaczej niż na co dzień. Dziewczęta prześliczne,  w zwiewnych sukienkach, specjalnych na ten dzień fryzurach, chłopcy eleganccy, w garniturach. Tę imprezę uczniowie klasy  szóstej na pewno będę długo wspominać. Tego dnia odświętnie ubrani zebrali się, by uroczystym komersem zakończyć sześcioletnią edukację. Uczniowie z pomocą swoich rodziców
 i wychowawcy  barwnie i wytwornie  przygotowali salę na tę okazję, a do samej imprezy przygotowywali się pod czujnym okiem wychowawcy pani Iwony Kubickiej.

            Bal, bo ta nazwa chyba najlepiej oddaje całokształt spotkania, rozpoczął się polonezem. Trzeba przyznać, że młodzież prezentowała się znakomicie. Tak też zatańczyła poloneza, czym wzruszyła nie tylko swych rodziców, wychowawcę, ale również dyrekcję i nauczycieli. Trud pana Jerzego Dróbki – nauczyciela wychowania fizycznego  nie poszedł na marne, tańczący nie pomylili kroków, a poloneza wykonali z prawdziwą gracją. Nie obyło się bez stresu, ale okazał się on zbędny, ponieważ gromkie oklaski świadczyły o tym, że taniec szóstoklasistów przypadł wszystkim do gustu.

             Następnie Patrycja Piecowa i Wiktoria Klakurka jako prowadzące uroczystość,   zaprosiły wszystkich gości, rodziców, dyrekcję i nauczycieli do obejrzenia  niezwykle wzruszającej prezentacji, którą przygotował ich kolega z klasy - Jakub Oleksy. Pierwsza część pokazu przedstawiała czar wspomnień ze wszystkich wyjazdów i klasowych wycieczek, a było ich całkiem sporo. Druga część pokazu to  fotograficzne zagadki dla nauczycieli i rodziców, również w formie prezentacji multimedialnej.  Okazało się, iż wcale nie były one takie łatwe, nie wszyscy rozpoznali swoich  uczniów na zdjęciach jako niemowlaków, czy przedszkolaków. Śmiechu było co niemiara.  Po przedstawieniu zaproszeni goście oraz uczniowie wspólnie zasiedli do biesiadowania przy gustownie udekorowanym stole. Stoły uginały się od rozmaitych ciast i innych słodyczy oraz różnorodnych owoców. Punktem kulminacyjnym była wspaniała pizza i lody. Wszyscy byli wdzięczni rodzicom za przygotowanie tych pyszności.

Później wszyscy udali się do części przeznaczonej do tańczenia, wspaniale  się bawili, o czym świadczą  zdjęcia obok. Przez kolejne godziny praktycznie nikt nie schodził z parkietu, tańcząc  w rytm muzyki przygotowanej przez naszych kolegę: Piotra Romanowskiego, który pełnił rolę DJ i Wojtka Woźniaka. Wkrótce  dołączyli do uczniów także nauczyciele i rodzice, co sprawiło, że było naprawdę  bardzo miło i rodzinnie. 

 Ten wieczór na długo pozostanie w pamięci. Było naprawdę wspaniale! Cała impreza została przygotowana do perfekcji przez rodziców uczniów klasy szóstej. Tutaj przede wszystkim należy zamieścić słowa uznania i szacunku dla rodziców, którzy poświęcili mnóstwo czasu, wysiłku i troski, aby przygotować tę imprezę i czuwać nad jej przebiegiem. Była to właściwie ostatnia okazja, kiedy uczniowie klasy szóstej mogli wspólnie spędzić czas w takim gronie. Po komersie zostaną już tylko wspomnienia wspaniałej, wspólnej, radosnej zabawy. Wspomnienia, które powrócą, gdy spojrzymy na zdjęcia…

 

tekst opracowała Joanna Sowierszenko
foto: Joanna Sowierszenko, Irena Stańczyk, Angelika Stańczyk, Wioletta Perkowska

 obejrzyj więcej fotografii

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1802257
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
1177
1634
6854
1791063
1802257